12.12.2015

Przepis na płaski brzuch

Płaski brzuch w 3 tygodnie, brzuch na lato, sześciopak w 8 tygodni, „kratka” w 2 miesiące.

Takie hasła przyciągają zainteresowanych, wręcz krzycząc z okładek gazet, książek, internetu.  Żądza posiadania idealnego ciała jest duża, ale tylko na tyle aby osiągnąć wymarzony efekt szybko i bezboleśnie.

Wiele osób marzy o płaskim brzuchu. Robią tysiące ćwiczeń „na brzuch”. Część z nich do treningu dodaje jeszcze ćwiczenia cardio, ponieważ słyszeli w jaki sposób przebiega proces spalania tłuszczu. Mimo tych wszystkich zabiegów wciąż nie mogą osiągnąć wymarzonego płaskiego „okratkowanego” brzucha. W tym artykule wytłumaczę Wam dlaczego dzieje się tak a nie inaczej oraz jak skutecznie wyrzeźbić swój brzuch.

Proces spalania tłuszczu jak wiadomo jest dosyć długotrwały i zachodzi on na całym ciele jednocześnie. Nie można wybrać sobie partii ciała i katując się ćwiczeniami zwalczyć pojawiający się na niej tłuszcz. Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej obowiązkowo musisz wprowadzić do swojego planu treningowego wysiłki tlenowe - cardio. Polegające na wykonywaniu danej formy ruchu przez dłuższy czas z małą intensywnością. Oczywiście stosowanie ćwiczeń wzmacniających brzuch powoduje ujędrnienie poprzez  budowę mięśni brzucha, które po pozbyciu się tkanki tłuszczowej zostaną uwidocznione. Zatem zarówno jeden jak i drugi element powinien być obecny w planie treningowym. Ale jednym z najważniejszych i najczęściej pomijanym składnikiem przepisu na płaski brzuch jest dieta. To co jemy, jak jemy i w jakich ilościach ma ogromny wpływ na to jak wygląda nasze ciało a zwłaszcza  brzuch. Większość osób nie chce przyjąć tego do wiadomości stale wierząc, że wykonywanie regularnie ćwiczeń może pozwolić na jedzenie świństw, a kolejną imprezę odpokutuje na kilkugodzinnym treningu. Nie działa to jednak w ten sposób.

Olga Chmielewska Brzuch

Trudność uwidaczniania mięśni brzucha polega na tym, że jest to zazwyczaj pierwsze miejsce, na którym nadmiar tkanki tłuszczowej zostanie widoczny i ostatnie miejsce z którego tłuszcz zniknie. Nie da się ukryć, ze predyspozycje do magazynowania tłuszczu mogą się różnić zależnie od typu budowy, ale wszystko jest możliwe do osiągnięcia. Osobiście uważam, że bycie posiadaczem płaskiego i ładnie wyrzeźbionego brzucha jest tak satysfakcjonujące, że rekompensuje konieczność rezygnacji z wielu rzeczy. Między innymi ze słodyczy, fast food’ów i przetworzonych produktów. Skoro żyjemy raz to warto przejść tą niełatwą drogę i przekonać  się na własnej skórze jakie to przyjemne podziwiać każdego dnia własne ciało. 😉

Zestaw ćwiczeń jaki  Wam poniżej proponuję przyniesie wspaniałe efekty utraty tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbi i wysmukli ciało wraz z mięśniami brzucha tylko jeśli będzie wykonywany regularnie, wspomagany treningiem angażującym całe ciało oraz połączony z racjonalną dietą.

Ćwiczenia wzmacniające całe ciało x 2-3/tydzień

Ćwiczenia wzmacniające ABS (brzuch i dolna część pleców)x 2-5/tydzień

Ćwiczenia cardio x 2-4/tydzień

Powyższe treningi polecam łączyć ze sobą, np. trening mięśni brzucha dobrze wykonywać przed lub po treningu cardio lub łączyć z ćwiczeniami całego ciała np. proponowanymi na mojej stronie treningami interwałowymi, polegającymi na wykonywaniu kilku ćwiczeń angażujących wiele mięśni w kilku seriach. Trening wzmacniający możesz zakończyć  ćwiczeniami o charakterze cardio. W ten sposób rozgrzewkę wykonujesz tylko raz, dzięki czemu zaoszczędzisz czas a także wydłużasz jednorazową aktywność fizyczną na korzyść spalania tkanki tłuszczowej. Do planu treningów polecam dopisać rozciąganie potreningowe lub włączyć do osobne jedności treningowe mające na celu zachowanie gibkości podczas okresu intensywnej aktywności fizycznej.

Facebook Comment